6.3 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Кривична пријава против три лица за користење лажни антиген тестови

Поднесени се кривични пријави против три лица, кои на 12 февруари годинава на ГП „Табановце“ прикажале фалсификувани антиген тестови, информира Министерството за внатрешни работи

– Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Д.Г.(57) од Кочани, С.Б.(53) и М.П.(62), и двајцата од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, посочуваат од Министерството во дневниот Билтен.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles