16 C
Struga
Thursday, May 16, 2024
spot_img

Кривична пријава за стружанка, во нејзиниот дом полицијата пронашла кокаин

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.П.(51) од Струга поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”. При претрес во нејзиниот дом, извршен по судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле кокаин.

Извор: СВР Охрид

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles