7 C
Struga
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Кривична пријава заработи стружанец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Д.Ѓ.(59) од Струга. Тој, на 10.02.2023 на улица „Ристо Крле“ во Струга го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и закани кон полициски службеници кои преземале службени дејствија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles