17.8 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Кражба во манастирот „Света Богородица“ во Ложани

На 07.01.2022 година во 19,15 часот, во ОВР Струга пријавена е кражба во манастирот „Света Богородица“ во струшкото село Ложани. Од извршениот увид, констатирано е дека бесправно е одземена каса за пари, зацврстена на камена подлога. Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles