16.6 C
Struga
Monday, April 15, 2024
spot_img

Ковачевски: Продолжуваат разговорите за обезбедување поволни енергенси

Премиерот Димитар Ковачевски рече дека напорите на власта за изнаоѓање на добро решение за енергенси продолжува и во текот на оваа недела, информирајќи дека цената на електричната енергија на берзата е намалена од 1000 на под 200 евра.

„И во текот на оваа недела ќе разговараме, со цел да најдеме добро решение, во текот на наредниот период за индустријата, особено за индустријата којашто го снабдува населението со основните прехранбени продукти“, рече Ковачевски.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles