7.2 C
Struga
Wednesday, April 24, 2024
spot_img

Ковачевски: Нема потреба ниту од средби ниту од избори

„Ниту се потребни средби за избори, ниту се потребни избори“, напиша на својот фејсбук профил премиерот Ковачевски како одговор на претседателот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски. Ковачевски пишува дека потребно е одговорно делување на сите политички партии и дека Владата навремено ја менаџира кризата „Што се однесува до заканите за некаква радикализација, му порачувам уште еднаш дека како што не прифаќам уцени, уште помалку реагирам на закани. Деструктивноста е одлика и заштитен знак на Мицкоски и неговата партија, но тоа граѓаните го гледаат и препознаваат“, напиша Ковачевски.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles