29 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Ковачевски ги кажа приоритетите на новиот владин кабинет

Клучен и прв приоритет на новиот кабинет ќе биде справување со енергетската криза, рече мандатарот за состав на новата влада, Димитар Ковачевски, на прес конференцијата во Собранието по врачувањето на имињата на предлог министри во новиот кабинет.

„Втор приоритет е задржување на животниот стандард на граѓаните и на компаниите и трето е исполнување на целите во однос на големите инфраструктурни проекти“, рече Ковачевски.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles