19 C
Struga
Monday, May 20, 2024
spot_img

И денеска повеќе од 2 000 новозаболени од Ковид-19, починаа 14 пациенти

Во текот на последните 24 часа, од 6.353 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 2051 нови случаи на Ковид-19, од кои 1027 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 747 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 14 смртни случаи.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles