31 C
Struga
Friday, July 12, 2024
spot_img

Италија и Англија доаѓаат во Скопје, Македонија ги доби противниците за пласман на ЕП 2024

Атрактивна, но и тешка група доби Македонија за квалификациите за пласман на ЕП 2024 кое треба да се игра во Германија. На денешната жрепка на македонската фудбалска репрезентација и се паднаа Италија, Англија, Украина и Малта.Во Група Ц фаворити ќе бидат селекциите на Италија и Англија, секако дека треба да се надеваме и очекуваме изненадување од нашата репрезентација по онаа победа од 0:1 во баражот за СП против Италија.Првите мечеви се закажани за март следната година.

А група:

Шпанија, Шкотска, Норвешка, Грузија и Кипар.

Б група:

Холандија, Франција, Р. Ирска, Грција и Гибралтар.

Ц група:

Англија, Италија, Украина, Македонија и Малта.

Д група:

Хрватска, Велс, Ерменија, Турција и Летонија.

Е група:

Полска, Чешка, Албанија фарски Острови и Молдавија.

Ф група:

Белгија, Австрија, Шведска, Азербејџан, Естонија.

Г група:

Унгарија, Србија, Црна Гора, Бугарија, Литванија.

Х група:

Данска, Финска, Словенија, Казахстан.

И група:

Швајцарија, Израел, Романија, Косово.

Ј група:

Португалија, Босна и Херцеговина, Исланд

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles