21 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Известување од ЈП “Водовод и Канализација” Струга

Të nderuar qytetarë,

Ju njoftojmë se, më datë 16.03.2023 (e enjte), për shkak të punimeve nga “EVN”, do të bëhet ndërprerja e furnizimit me ujë në të gjithë territorin e komunës së Strugës, nga ora 10:00 deri në orën 17:00.

Faleminderit për mirëkuptimin!

Me respekt,

NP “Ujësjellës dhe Kanalizim”-Strugë

Почитувани граѓани,

Ве известуваме дека во 16.03.2023 (четврток), поради изведување работи од „ЕВН“ ќе биде прекинато водоснабдувањето на целата територија на општина Струга од 10:00 до 17:00 часот.

Ви благодариме на разбирањето!

Со почит,

ЈП „Водовод и Kанализација“ – Струга

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles