22 C
Struga
Monday, June 17, 2024
spot_img

Избран новиот претседател на СДСМ, еве кој ќе го замени Заев

Димитар Ковачевски е избран за наследник на Зоран Заев на функцијата претседател на СДСМ по денешните втори внатрепартиски избори.

Ова го покажуваат податоците од гласањето на вкупно 193 избирачки места.

Ковачевски имаше убедлива предност пред противничките Фросина Ременски и Јован Деспотовски.

Правото на глас на денешните предвремени внатрепартиски избори во СДСМ го искористиле 43.469 членови. Гласањето заврши во 19.00 часот.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles