23.3 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Земјотрес ја погоди Албанија, почувствуван и во Дебар

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Албанија, соопшти ЕМСЦ.

Според извештаите, земјотресот е регистриран во 11.47 часот по локално време, а епицентарот бил на 10-ина километри северно од Тирана, додаде ЕМСЦ.

Засега нема информации за материјална штета или повредени.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles