14 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Зеленски утре во живо ќе се обрати пред британскиот парламент 

Украинскиот претседател Володимир Зеленски утре во 18 часот по македонско време ќе им се обрати на британските пратеници.

Обраќањето го нарече историско.

Изјавата, која ќе биде дадена преку видео врска, вечерва ја потврди и претседателот на Претставничкиот дом на британскиот парламент Сер Линдзи Хојл.

„Секој парламентарец сака директно да слушне се од претседателот, кој ќе ни зборува во живо од Украина, така што ова е важна можност за Претставничкиот дом“, изјави Линдзи Хојл, пренесе „The Jerusalem Post

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles