17 C
Struga
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Започнаа преговорите меѓу Русија и Украина

Објавена е снимка од почетокот на преговорите меѓу Русија и Украина.

Преговорите почнаа нешто пред пладне по македонско време.

Веќе пет дена трае руската инвазија на Украина.

Мировните преговори меѓу Русите и Украинците денес се одвиваат на украинско-белоруската граница, во близина на реката Припјат.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles