4 C
Struga
Saturday, November 25, 2023
spot_img

Забрана за движење на тешки товарни возила на патот од Струга кон Ќафасан

Поради обилни врнежи од снег од 09:00 часот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на магистралниот пат Струга – граничен премин Ќафасан, информираат од АМСМ.

За останатите видови на возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles