18 C
Struga
Friday, April 12, 2024
spot_img

Ердоган го покани Путин во Турција на разговор за Украина 

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го покани рускиот претседател Владимир Путин во Турција за да разговара за ситуацијата во Украина, пренесува РИА Новости.

Оваа информација Ердоган ја сподели на седница на владејачката партија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles