4 C
Struga
Saturday, April 20, 2024
spot_img

Ексклузивно: Се очекува препорака за укинување на вакциналните сертификати на граница

Алсат, дознава дека Комисијата за заштита од заразни болести се очекува денеска да препорача укинување на потврдите за вакцинација при влез во земјава.

Како што е најавено, Комисијата во 13:30 часот треба да одржи состанок на кој се очекува да биде разгледан овој предлог.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles