26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Едно лице загина, а неколку се повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Регионалниот ЦУК Охрид, известува дека Територијалната противпожарна единица ТППЕ Охрид во моментот интервенира на случена сообраќајна несреќа на патниот правец Охрид-Кичево во близина на с.Арбиново.

Во сообраќајната несреќа има едно починато лице и неколку повредени лица кои со возило на Итната медицинска помош од Охрид се пренесени во Специјална болница Св.Еразмо во Охрид.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles