5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Денеска состанок на Регулаторна, се очекува нов ценовник за горивата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), денеска околу пладне се очекува да ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела, со одлука на Регулаторна, цените на бензините Супер 95, Супер 98 и дизел горивото не претрпеа променија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles