2 C
Struga
Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Денеска состанок на Регулаторна, се очекува нов ценовник за горивата 

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), денеска околу пладне се очекува да ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Веќе неколку недели по ред, со одлука на Регулаторна, цените на бензините Супер 95, Супер 98 и дизел горивото се во постојан пораст.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles