27 C
Struga
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Два земјотреси регистрирани во Македонија, на 10 километри североисточно од Охрид 

Два земјотрси регистрирани предмалку во Македонија. Првиот во 21:07 минути, со интензитет од 2.5 степени. Епицентарот е на 10 километри североисточно од Охрид.

Вториот е регистриран во 21:26 мин. Истиот е со интензитет од 2.6 степени. Епицентарот е на 10 километри североисточно од Охрид.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles