12 C
Struga
Sunday, February 25, 2024
spot_img

Голем пожар во Санкт Петербург, можен украински напад со беспилотни летала

На социјалните мрежи се споделуваат снимки од голем пожар во вториот најголем град во Русија, Санкт Петербург.

Црн чад го прекрило небото над градот, а руските служби јавуваат дека пожарот зафатил површина од 1.400 метри квадратни.

Причината за пожарот се уште не е позната.

Шефот на Главната управа за разузнавачки прашања на Министерството за одбрана на Украина, Кирило Буданов, вчера изјави дека е зголемен бројот на напади со беспилотни летала на руска територија и дека ваквите настани покажуваат дека војната во Украина постепено се префрла во Русија.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles