25 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Времето денеска: променливо облачно

Во текот на денов се очекува променливо облачно време со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне најпрвин во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, кои во вечерните часови и во текот на ноќта ќе се прошират насекаде и локално ќе бидат пообилни (над 25 л/м2). Дневната температура ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 22 степена.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles