9.3 C
Struga
Thursday, February 29, 2024
spot_img

Во среда крводарителска акција во Струга

Црвен крст-Струга ја организира традиционалната крводарителска акција што  во среда, 23-ти ноември ,ќе се одржи во хотел Боград во период од 9:00  до 14:00 часот.

,,Изразете ја вашата хуманост и солидарност преку дарување крв. Вашата крв продолжува и спасува животи.,,-велат од Црвен крст-Струга.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles