17 C
Struga
Thursday, July 11, 2024
spot_img

Во понеделник трета рунда преговори меѓу Русија и Украина

Русија и Украина во понеделник на 7 март ќе ја одржат третата рунда разговори за завршување на непријателствата, објави украинскиот преговарач.

Давид Арахамија во објава на Фејсбук, без да даде дополнителни детали.. Во претходната рунда која се одржа во четвртокот, страните се согласија да отворат хуманитарни коридори за да им овозможат на цивилите да излезат од некои борбени зони, иако имаше одложувања во нивното спроведување..

Информацијата за преговорите в понеделник ја потврди и руската агенција ТАСС.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles