9 C
Struga
Saturday, April 1, 2023
spot_img

Водата во Струга е чиста и може да се користи за пиење

ЈП Водовод и канализација-Струга информира дека од анализата на водата, констатирано е дека: водата на територијата на Општина Струга е чиста и може да се користи за пиење.

Поради загаденост, водата од струшкиот водовод не смееше да се користи за пиење изминативе четири дена.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles