21 C
Struga
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Властите уверуваат дека има сончоглед и зејтин

Снабдувањето со сончоглед е стабилно и државата во континуитет увезува сурово масло потребно за домашните капацитети, но има и зејтин за потрошувачка, соопштија денеска министрите за економија и за земјоделство, Крешник Бектеши и Љупчо Николовски. Тие денеска беа во посета на фабриката за масло за јадење „Кристал“ во Велес.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles