23 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Влада: Зголемувањето на минималната плата и недела неработен ден се потврда дека грижата за работниците е наш приоритет

Работниците се движечката сила на економијата и општествениот развој, порачува Владата на Република Северна Македонија по повод Меѓународниот ден на трудот.

Владата во празничјата честитка на својата официјална фејсбук страница потенцира дека е сојузник на работниците за секое прашање.

-Историското зголемување на минималната плата на 18.000 денари и законот за недела неработен ден се потврда дека грижата и поддршката за работниците е наш приоритет, наведува Владата. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles