29 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Владата ќе расправа за стратегиите за здравство и за соработка со дијаспората

Владата на Република Македонија денескаќе ја одржи редовната, 125-та седница на чиј дневен ред се повеќе точки, меѓу кои, и Предлог-законот за ратификација на Мултилатералната Конвенција за имплементација на мерките за спречување на ерозија на даночната основа и преместување на профитот кои се однесуваат на договорите за одбегнување на двојното оданочување.

Како што соопшти владината прес-служба, пред министрите, меѓу другото на разгледување ќе се најдат и Информацијата за изготвена Стратегија за здравство на Република Македонија 2021-2030 година, како и Информацијата за текот на реализацијата на Националната стратегија на Република Македонија за соработка со дијаспората, 2019-2023 година.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles