28 C
Struga
Friday, June 21, 2024
spot_img

Упатувам честитки и благодарност до оние пекари кои се одважија и одговорно одлучија да застанат на страната на граѓаните, објави на својот ФБ вицепремиерот Фатмир Битиќи. 

Мило ми е што ваквите примери ги има сѐ повеќе.

Владата ги субвенционираше компаниите и граѓаните во делот на струјата за да ги зашити од ударот на енергетската криза и од зголемување на трошоците. Помагаме за да се обезбеди нормално функционирање и секојдневие. Целта на субвенциите не е, и не може да биде зголемување на нечив профит во услови на криза.

Компаниите не се оштетени со замрзнувањето на цената на лебот. Ова е времена мерка со која го штитиме народот од вртоглави цени и ја штитиме државата за да нема злоупотреба на поддршката и за да може и во иднина да се обезбедува помош за компаниите, напиша Битиќи на ФБ.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles