21 C
Struga
Monday, September 25, 2023
spot_img

Алтернатива влегува во Влада

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се приклучи на парламентарното мнозинство на актуелната Влада. Ова го соопшти партискиот портпарол Орхан Муртезани.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles