13 C
Struga
Monday, May 13, 2024
spot_img

Австриска авиокомпанија ги прекинува летовите за Киев и Одеса 

Австриската авиокомпанија АУА соопшти дека од утре ќе ги прекине летовите кон Киев и Одеса, а одлуката ќе важи до крајот на февруари.

Летовите до Лавов ќе продолжат и во моментов АУА лета на таа линија три пати неделно.

АУА нагласува дека безбедноста на патниците и вработените е приоритет и оти состојбата во Украина редовно се следи.

И германската авиокомпанија „Луфтханза“ вчера соопшти дека од утре ќе ги прекине летовите до и од украинските градови Киев и Одеса.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles