18 C
Struga
Wednesday, September 27, 2023
spot_img

Zjarr në afërsi të fshatit Veleshtë

Më datë 17.07.2022 rreth orës 13:40 në Stacionin Policor të Strugës është raportuar se në vendin e quajtur “Zhabjak” në afërsi të fshatit Veleshtë të Strugës ka shpërthyer zjarri në deponi të egër, i cili është përhapur dhe ka përfshirë arat e mbjella me grurë, pronë e K.A .(52), I.A.(68) dhe K.I., të gjithë nga Veleshta. Zjarri është shuar nga ekipi i Njësitit Territorial Zjarrfikës Strugë dhe nuk ka persona të lënduar. Një ekip nga Njësia për Punë të Btendshme Strugë ka kryer kqyrje në vendgjarje . SPB Ohër , Zëdhënëse Merlina Islami

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles