27 C
Struga
Saturday, September 23, 2023
spot_img

Votohet qeveria e re në Maqedoninë e Veriut me 65 vota PËR

Me 65 vota “për” Kuvendi pas 14 ditësh debat votoi rikonstruimin e Qeverisë. Me propozimin e kryeministrit Dimitar Kovaçevski, për ministër i Drejtësisë u zgjodh Krenar Lloga, ministër i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, ministër i Shoqërisë Informatike, Azir Aliu dhe ministre e Ekologjisë, Kaja Shukova. Për ministrat e Aleancës për Shqiptarët votoi edhe kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi. Deputetët e opozitës maqedonase nuk votuan.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles