12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Vjen edhe mbështetja e madhe për Faton Ahmetin, Lika dhe Dehari bashkë për një fitore të këshillit

BDI është më e bashkuar se kurrë në Tetovë dhe këtë e vërtetojnë jo vetëm ata që e mbështesin gjithmonë me vota por edhe figura politike të këtij subjekti që kanë qenë pjesë e fitoreve serike.

Në vijë të kësaj nuk mbeten jashtë përkrahjes së tyre për Tetovën edhe dy ish struktura të luftës së UÇK së Fatmir Dehari dhe Hazbi Lika .Ata po i japin një mbështetje të parezervë strukturave apo listës së këshilltarëve me në krye Faton Ahmetin.

Ky unitet i BDIsë tregon forcën e këtij subjekti politik për një fitore të madhe më 20 Gusht në zgjedhjet për Këshillin e Tetovës .

Këtë poashtu e vërtetojnë edhe anketat e fundit për fitoren bindëse të BDI -së kundrejt oponentit politik Besës së Bilall Kasamit që ka rrënje të madhe të rejtingut dhe Besa do t’i humb të paktën dy këshilltarë . 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles