17 C
Struga
Wednesday, May 31, 2023
spot_img

Veleshtarët i dhurojnë një autoambulancë spitalit të Strugës (FOTO)

Së bashku me kryetarin Ramiz Merko sot në ambientet e #SpitalittëPërgjithshëmtëStrugës
mirëpritëm miqtë tanë nga fshati Veleshtë të cilët bën realitet që në shërbimet shëndetësore të emergjencës të kemi edhe një tjetër autoambulancë.
Me këtë donacion, por edhe me shumë donacione të tjera kanë arritur të tregojnë humanizmin e vet, dëshirën dhe përkushtimin për të ndihmuar, sepse të bashkuar mundemi akoma më shumë 🙏
Iniciativat e tilla me zemër të madhe na bëjnë më mirënjohës e më falenderues ndaj kontributit të tyre. Zoti u shpërbleftë!

Armend Arsllani-Drejtor i Spitalit të Përgjithshëm të Strugës
…………

Заедно со градоначалникот Рамиз Мерко денеска во просториите на #ОпштаБолницаСтруга ги дочекавме нашите пријатели од село Велешта кои со својата хуманост допринесоја да донесат уште едно амбулантско возило за Итна медицинска помош.
Со оваа донација, но и со многу други донации успеавме да ја покажеме својата хуманост, желба и посветеност да помогнеме бидејќи заедно можеме уште повеќе 🙏
За ваквите срдечни иницијативи им изразувам голема благодарност. Господ нека ве благослови!

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles