2.9 C
Struga
Sunday, December 10, 2023
spot_img

Urimi i ministrit Jeton Shaqiri me rastin e festës së Fitër Bajramit

Gëzuar festën e Fitër Bajramit të gjithë bashkëqytetarëve të mi që e festojnë këtë festë të madhe myslimane. Uroj shëndet, lumturi, harmoni dhe begati në shtëpitë e të gjithë besimtarëve.

Këto janë ditë që kalojmë me familjen dhe njerëzit e dashur dhe na kujtohet se gjëja më e rëndësishme është të jemi të gjallë dhe të shëndetshëm. I kujtojmë vetes se mbështetja e ndërsjellë do të thotë lumturi dhe siguri. Ky kohezion jep forcë me të cilën mund të kapërcehet çdo sfidë.

Prandaj, le t’i ruajmë vlerat njerëzore në vetvete dhe t’i ndajmë ato, duke edukuar brezat e rinj në frymën e të njëjtit. Është një testament për Zotin tonë të përbashkët dhe të madh, të cilin e adhurojmë sot dhe çdo ditë tjetër.

Për shumë vite!


Честит Рамазан Бајрам на сите мои сограѓани кои го слават овој голем муслимански празник. Посакувам добро здравје, среќа, хармонија и благосостојба во домовите на сите верници.

Ова се денови кои ги минуваме со семејството и најблиските и се потсетуваме дека е најважно е да бидеме живи и здрави. Се потсетуваме дека меѓусебната поддршка значи среќа и сигурност. Дека сплотеноста дава сила со која секој предизвик може да се надмине.

Затоа, да ги зачуваме човечките вредности во себе и да ги споделуваме, воспитувајќи ги помладите генерации во духот на истите. Тоа е аманет на нашиот заеднички и голем Бог, кому му се поклонуваме денес и секој друг ден.

За многу години!

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles