11 C
Struga
Wednesday, November 29, 2023
spot_img

UNIVERSITETI NDËRKOMBËTAR I STRUGËS ME MË PAK STUDENT TË DIPLOMUAR ME VETËM 67 NË VIT! UNIVERSITETI EUROPIAN DHE SLAVJANSKI ME 450 TË DIPLOMUAR NË VIT!

Në vitin 2021 kanë diplomuar 7753 studentë të nivelit universitar në shkollat dhe fakultetet e larta profesionale në vend, që shënon një rritje prej 12,2 për qind në krahasim me vitin 2020, tregojnë të dhënat e Entit Shtetëror të Statistikës.

Nga numri i përgjithshëm i studentëve të diplomuar, 6 528, afërsisht 84.2 për qind janë studentë të rregullt, ndërsa 1 225 afërsisht 15.8 % janë studentë me korrespondencë.

Nga të diplomuarit 58 për qind % janë studente. Nga numri i përgjithshëm i studentëve, 28 për qind kanë diplomuar në afat të caktuar, ndërsa 72 për qind kanë diplomuan pas afatit të paraparë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles