2 C
Struga
Thursday, February 9, 2023
spot_img

Ukraina shkëmben të burgosurit me Rusinë

Ukraina mori pjesë të shtunën në një shkëmbim të burgosurish me Rusinë, sipas zëvendëskryeministres Iryna Vereshchuk.

Shtatë ushtarë ukrainas dhe shtatë civilë u rimorën, duke përfshirë një grua që është pesëmuajshe shtatzënë.

Megjithatë, Vereshchuk nuk potencoi se sa ishte numri i rusëve të transferuar.

Ukraina dhe Rusia kanë shkëmbyer të burgosur disa herë që nga fillimi i konfliktit më 24 shkurt.

Të enjten, Ukraina tha se Rusia kishte dorëzuar 33 ushtarë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles