15.5 C
Struga
Tuesday, May 24, 2022
spot_img

Ooops... Error 404

Sorry, but the page you are looking for doesn't exist.

Zelensky në DAVOS: Armë dhe sanksione, vetëm kështu e ndalim Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky kërkoi më shumë sanksione dhe armë kundër Rusisë gjatë një fjalimi virtual në ditën e parë të mbledhjes së Forumit...

СЗО: Светот се соочува со „застрашувачки“ предизвици

Светот се соочува со „застрашувачки“ предизвици, вклучувајќи ги ковидот,војната во Украина и мајмунските сипаници , предупреди шефот на Светската здравствена организација. Тедрос Гебрејесус зборуваше во...

Kovaçevski pas takimit me Petkovin: “Për momentin nuk mund të flitet për çfarëdo progresi me Bullgarinë, bisedimet vazhdojnë

“Në këtë moment nuk mund të them për atë nëse ka progres në lidhje me arritjen e dokumentit të përbashkët të pranueshëm me Bullgarinë,...

Шаќири: Во моментов во тек е реконструкција на два од Регионалните центри

Трите регионални центри за стручно образование и обука прераснуваат во водечки образовни установи за стручна подготовка на учениците и граѓаните и остануваат еден од...

Tre të lënduar në një aksident automobilistik në magjistralen Ohër-Resnjë

Tre persona kanë mbetur të lënduar në një aksident automobilistik që ka ndodhur pasditen e sotme në magjistralen Ohër – Resnjë, afër kalimit malor...

Изминатите три дена 151 нови случаи со Ковид-19 и 184 оздравени пациенти

Направени се 2.780 тестови, а регистрирани се 151 нови случаи на КОВИД-19. Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во...

Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Од полноќ, бензините поскапуваат за половина денар, а дизелот поевтинува за еден денар. Според новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, Еуросупер БС-95 ќе се...

Maqedoni: KSI të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundje Infektive e ndjek gjendjen me linë e majmunëve në botë, si dhe rekomandimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, të cilat për...

Stay Connected

0FansLike
3,328FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles