13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Sot në Kuvendin e Maqedonisë do të zhvillojnë seanca disa komisione

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë komisionet e mbrojtjes dhe sigurisë për çështjet e zgjedhjeve dhe emërimeve dhe Komisioni Ligjvënës dhe Juridik.

Komisioni parlamentar për zgjedhje dhe emërime në seancën e sotme duhet të vazhdojë debatin për propozimet për zgjedhjen e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Në rendin e ditës të Komisionit për mbrojtje dhe siguri dhe ligjvënës është propozim vendimi për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut për të marrë pjesë në operacionin ndërkombëtar të Organizatës së Kombeve të Bashkuara “UNIFIL” në Liban.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles