9 C
Struga
Saturday, April 1, 2023
spot_img

Si u festua Viti i Ri nëpër botë?

Qytetarët në mbarë botën festuan Vitin e Ri. Shumica e shteteve vendosën një sërë kufizimesh për festat e fundvitit, me qëllim të frenimit të përhapjes së mëtejmë të pandemisë së koronavirusit.

Qytetarët marrin pjesë në festimet për Vitin e Ri në Champs-Elysees të Parisit. Këtë vit, autoritetet anuluan festimet tradicionale me fishekzjarrë dhe drita për shkak të pandemisë së koronavirusit. Paris, 31 dhjetor 2021.   
Qytetarët marrin pjesë në festimet për Vitin e Ri në Champs-Elysees të Parisit. Këtë vit, autoritetet anuluan festimet tradicionale me fishekzjarrë dhe drita për shkak të pandemisë së koronavirusit. Paris, 31 dhjetor 2021.
Fishekzjarrë pranë Akropolit Antik në Athinë gjatë festimeve për Vitin e Ri. Greqi, 31 dhjetor 2021.   
Fishekzjarrë pranë Akropolit Antik në Athinë gjatë festimeve për Vitin e Ri. Greqi, 31 dhjetor 2021.
Katedralja e Shën Paulit në Londër e ndriçuar me drita. Londër, 1 janar 2022.   
Katedralja e Shën Paulit në Londër e ndriçuar me drita. Londër, 1 janar 2022.
Qytetarët e mbledhur pranë Portës së Brandenburgut për të festuar Vitin e Ri. Berlin, 31 dhjetor 2021.   
Qytetarët e mbledhur pranë Portës së Brandenburgut për të festuar Vitin e Ri. Berlin, 31 dhjetor 2021.
Qytetarët festojnë Vitin e Ri në Nju Jork më 1 janar 2022.   
Qytetarët festojnë Vitin e Ri në Nju Jork më 1 janar 2022.
Një çiftë në sheshin Espana puthen gjatë ndërrimit të viteve. Ronda, Spanjë, 1 janar 2022.   
Një çiftë në sheshin Espana puthen gjatë ndërrimit të viteve. Ronda, Spanjë, 1 janar 2022.
Një person pret Vitin e Ri në plazhin Copacabana në Brazil.   
Një person pret Vitin e Ri në plazhin Copacabana në Brazil.
Festimet për Vitin e Ri në Dubai. Emiratet e Bashkuara Arabe, 1 janar 2022.   
Festimet për Vitin e Ri në Dubai. Emiratet e Bashkuara Arabe, 1 janar 2022.
Fishekzjarrë të ndezur në plazhin Copacabana në Brazil më 1 janar 2022.   
Fishekzjarrë të ndezur në plazhin Copacabana në Brazil më 1 janar 2022.
Spektakli me fishekzjarrë në Valparaiso të Kilit më 1 janar 2022.   
Spektakli me fishekzjarrë në Valparaiso të Kilit më 1 janar 2022.
Festimet në Nju Jork më 31 dhjetor 2021.   
Festimet në Nju Jork më 31 dhjetor 2021.
Qytetarët festojnë Vitin e Ri pranë Koloseumit në Romë më 31 dhjetor 2021.   
Qytetarët festojnë Vitin e Ri pranë Koloseumit në Romë më 31 dhjetor 2021.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles