13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Shqipëri/ 498 qytetarë të infektuar dhe një humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Numri i infektimeve nga COVID në vendin tonë mbetet i lartë, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë qindra persona.

Gjithsej janë kryer 1412 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 498 qytetarë.

Numri i personave aktivë në vendin tonë arrin në 3,724, ndërsa në spitalin COVID3 po marrin trajtim 23 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit vetëm një 72-vjeçar nga Kruja nuk ka arritur të mbijetojë.

521 qytetarë janë shëruar gjatë orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 316,796 që nga fillimi i epidemisë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles