13.5 C
Struga
Thursday, September 29, 2022
spot_img

Shkatërrohet banda shqiptare e drogës në Zvicër, 27 të arrestuar

Një grup shqiptar që vepronte në trafikun ndërkombëtar të drogës nga prilli i vitit 2020 deri në mars të vitit 2021 është shkatërruar në Zvicër.

Nga aksioni janë vendosur në pranga 27 persona të këtij grupi kriminal. Ata vepronin kryesisht në kantonin e Luzernës.

Sipas prokurorisë zvicerane shqiptarët kanë trafikuar sasi të mëdha droge në këtë vend.

Gjithashtu janë sekuestruar 14,5 kilogramë kokainë, 8 kilogram heroinë, 3 kilogram marijuanë dhe 30 kilogramë produkte prerëse. Sipas autoriteteve zvicerane, droga shitej dhe tregtia ishte e organizuar në mënyrë profesionale.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles