24 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Shaqiri: Do të sakrifikojë gjithë mjetet e buxhetit që t’i afrohemi për qindjes së kërkuar

Në emisionin “Programi 200”, në Alsat, Jeton Shaqiri, ministër i Arsimit, tha se do të sakrifikojë gjithë mjetet e buxhetit që sado pa t’i afrohet për qindjes së kërkuar.

“Greva ka filluar dhe gjithë pyesin se sa do zgjasë dhe kjo varet nga propozimi që do bëjë Qeveria. Në qoftë se do të kemi mundësi do të afrohemi sa më shumë. Unë do të sakrifikojë gjithë mjetet e buxhetit tim që sado pak t’i afrohemi kësaj për qindjeje”, tha Shaqiri. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles