12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Sanksionohen 468 shoferë

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka kryer kontroll të përforcuar aksionar në territorin e Republikës së Maqedonisë për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, me ç’rast janë sanksionuar 468 drejtues mjetesh.

Prej tyre, 26 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe katër automjete me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë.

Njëkohësisht, njoftoi MPB-ja, 243 drejtues mjetesh kanë tejkaluar shpejtësinë në qytet dhe 225 jashtë qytetit.

Ata bëjnë të ditur se kontrollet e intensifikuara të veprimit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles