12.7 C
Struga
Wednesday, September 28, 2022
spot_img

Rusia sulmon stacionin e autobusit në Kharkiv, tre të vrarë dhe mbi 20 të plagosur

Tre persona janë vrarë si pasojë e bombardimeve ruse në rajonin e Kharkiv dhe të paktën 20 të tjerë janë plagosur.

Sipas të dhënave paraprake, në orën 09:30 të mëngjesit të 21 korrikut 2022, pushtuesit rusë bombarduan një ndalesë të transportit publik në rrethin Kyivskyi të Kharkivit me sistemet e raketave lëshuese të shumëfishta Uragan (MLRS).

Për më tepër, trupat ruse filluan një sulm artilerie në distriktin Saltivskyi të Kharkivit, duke goditur një shtëpi banimi dhe tre civilë u plagosën.

Trupat ruse kanë bombarduar ndalesat e transportit publik në Kharkiv për dy ditë me radhë. Më 20 korrik 2022, tre civilë u vranë, duke përfshirë një djalë 13-vjeçar. Të plagosur kanë mbetur motra e tij 15-vjeçare dhe një e moshuar.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles