4 C
Struga
Monday, November 28, 2022
spot_img

Rusia ka humbur më shumë se 31,000 ushtarë në Ukrainë

Ushtria e Ukrainës thotë se ushtria ruse ka humbur 31,250 personel që nga fillimi i agresionit në Ukrainë.

Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës tha gjithashtu se Rusia humbi 1,386 tanke, 3,400 automjete të blinduara të personelit, 690 sisteme artilerie, 209 sisteme raketash, 96 sisteme të mbrojtjes ajrore, 211 avionë, 176 helikopterë dhe 13 anije.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles