12 C
Struga
Tuesday, September 26, 2023
spot_img

RMV, 93 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 93
Riinfektime: 12
Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
Të shëruar: 85
Testime: 1.365
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 602. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Prilepi.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 310.506
Të shëruar: 300.617
Të vdekur: 9.287
Testime: 2.033.385

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles