4 C
Struga
Monday, November 28, 2022
spot_img

Reshje shiu dhe borë në viset malore në RMV, parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore nesër do të fryjë erë e përforcuar veriperëndimore.

Të shtunën moti do të jetë kryesisht i vranët, ndërsa të dielën dhe të hënën paradite do të ketë kushte për reshje të përkohshme të shiut.

Siç paralajmërojnë nga DPHM, në male dhe në viset më të larta reshjet do të jenë kryesisht të borës ku do të formohet shtresë dëbore.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles